Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gniezno

Uczcijmy razem Święto Konstytucji

Samorząd Powiatu Gnieźnieńskiego zaprasza do wzięcia udziału w uroczystości z okazji Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Tegoroczne uroczystości zainauguruje msza św. w Katedrze Gnieźnieńskiej w intencji Ojczyzny o godzinie 10.00 Następnie, około godziny 11.30, zapraszamy wszystkich mieszkańców i gości naszego powiatu na oficjalną uroczystość patriotyczną pod pomnikiem króla Bolesława Chrobrego, podczas której odczytany zostanie Apel Pamięci. Całość wydarzenia zakończy wspólne złożenie okolicznościowych wiązanek. Uczestnicy uroczystości otrzymają również biało-czerwone rozety.

Obchody uświetnią: Kompania Honorowa Wojska Polskiego oraz samorządowa orkiestra dęta. Tego dnia w biało-czerwone barwy udekorowana zostanie również ulica 3 Maja w Gnieźnie.

Zachęcamy do radosnego świętowania.

Zobacz plakat


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.