Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gniezno

Sąd Rejonowy w Słupcy zastosował wczoraj środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec 29-letniego mieszkańca gminy Czerniejewo. Mężczyzna podejrzany jest o spowodowanie wypadku drogowego, w którym 27-letni pasażer doznał ciężkich obrażeń ciała. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Wypadek miał miejsce w sobotę, 18 września br., o 2:30 w nocy na ul. Gnieźnieńskiej w Witkowie. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, kierujący volkswagenem golfem na łuku drogi w lewo nie zapanował nad pojazdem i uderzył w drzewo. Autem podróżowały 3 osoby. Kierowca i pasażer siedzący z przodu nie odnieśli obrażeń, natomiast drugi, 27-letni pasażer z ciężkimi obrażeniami ciała został przetransportowany najpierw do szpitala w Gnieźnie, a następnie do Poznania. Przeprowadzone badanie wykazało u kierującego 1 promil alkoholu w organizmie. Decyzją prokuratora w Słupcy został zatrzymany.

Podejrzany usłyszał zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości - art. 178a paragraf 1 kk i spowodowanie wypadku ze skutkiem powstania obrażeń realnie zagrażającym życiu - art. 177 § 2 w związku z art. 178a § 1 kk.

Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.