Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gniezno

Poprawia się stan zdrowia czterech uczestników zdarzenia drogowego (w tym dwóch policjantów z Komisariatu Policji w Kłecku), do którego doszło w poniedziałek, 14 czerwca br. w Waliszewie na drodze wojewódzkiej nr 197 na trasie Kiszkowo – Gniezno. Jeden z funkcjonariuszy opuścił już szpital, pozostali nadal przebywają na obserwacji.

 

Jak wynika z wstępnych ze wstępnych ustaleń policji kierująca samochodem marki Peugeot 206, 18-letnia mieszkanka gminy Kłecko jadąc od strony Kłecka na skrzyżowaniu dróg zderzyła się z jadącym w kierunku Gniezna radiowozem marki Hyundai I30, kierowanym przez 37-letniego funkcjonariusza. Auta zatrzymały się po poboczu drogi.

Cztery osoby, w tym dwaj funkcjonariusze, osoba zatrzymana znajdująca się w radiowozie oraz kierująca hyundaiem zostały karetkami pogotowia przetransportowane do szpitali w Gnieźnie, Wrześni i Poznaniu.

Wszystkie czynności na miejscu zdarzenia były wykonywane pod nadzorem prokuratora. Droga na czas działań była całkowicie zablokowana. Zostały wytyczone objazdy. W zabezpieczeniu działań brali udział strażacy z Gniezna, OSP z Kłecka i Kiszkowa.

Jak wynika z ustaleń na dzień 15 czerwca wszyscy uczestnicy doznali niegroźnych obrażeń ciała. Jeden z policjantów już opuścił szpital, pozostałe osoby nadal przebywają na obserwacji.