
W Gnieźnie odbył się niezwykły konkurs, który połączył przedszkolaków w radosnej rywalizacji o tytuł znawcy lokalnej historii. Uczestnicy z ośmiu gnieźnieńskich przedszkoli zaprezentowali swoją wiedzę o mieście, a ich zapał i kreatywność nie miały granic!
- Gniezno gościło małych pasjonatów historii
- Wielka rywalizacja i emocje na scenie
Gniezno gościło małych pasjonatów historii
26 lutego w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie miała miejsce XIII edycja konkursu „Moje Królewskie Gniezno”, zorganizowanego przez Przedszkole nr 8 „Mali Polanie” we współpracy z lokalnymi instytucjami kultury. Wydarzenie to przyciągnęło dzieci z ośmiu gnieźnieńskich przedszkoli, które miały okazję wykazać się swoją wiedzą na temat bogatej historii i kultury swojego miasta.
Wielka rywalizacja i emocje na scenie
W konkursie wzięli udział przedstawiciele takich placówek jak Niepubliczne Przedszkole Integracyjne „Mistrzowie Zabawy” oraz Przedszkola nr 6, 8, 9, 10, 13, 14 i 15. Dzieci, pod czujnym okiem jury, stawiły czoła różnorodnym zadaniom, prezentując swoje umiejętności i wiedzę. Rywalizacja była niezwykle wyrównana, co zaowocowało ogłoszeniem remisu przez jury, w skład którego weszli m.in. Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna Piotr Wiśniewski oraz Dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu Dariusz Banicki.
W trakcie wydarzenia ogłoszono również wyniki międzyprzedszkolnego konkursu plastycznego „Portret Bolesława Chrobrego”, w którym dzieci wykonały przestrzenne portrety króla. Zwycięzcami zostali: Martyna Albinowska z Przedszkola nr 13 „Gniazdo Orląt” oraz Zosia Żabczyńska z Przedszkola nr 17. Nagrody specjalne trafiły do Martyny Albinowskiej, Zosi Żabczyńskiej oraz Mai Danielewicz z Przedszkola nr 1 „Wesołe Nutki”.
Na zakończenie spotkania Prezydent Miasta Gniezna Michał Powałowski osobiście wręczył nagrody uczestnikom oraz odpowiedział na liczne pytania dzieci dotyczące swojej pracy i życia prywatnego. Wszyscy uczestnicy opuścili wydarzenie z uśmiechami na twarzach oraz pamiątkowymi statuetkami.
Dodatkowo, podczas konkursu można było podziwiać rekwizyty z epoki średniowiecza przygotowane przez grupę rekonstrukcyjną „Gniezno”, co dodatkowo wzbogaciło atmosferę tego wyjątkowego dnia.
Dąbrówka Langner, dyrektor Przedszkola nr 8 „Mali Polanie”, podziękowała wszystkim zaangażowanym w organizację wydarzenia oraz uczestnikom za ich wysiłek i kreatywność. Takie inicjatywy pokazują, jak ważne jest kształtowanie lokalnej tożsamości już od najmłodszych lat!
Na podstawie: Urząd Miasta Gniezno