Jak działa segmentowa brama garażowa?

Większość osób wyposażających swoje nowopowstałe lub remontowane budynki w niezbędne elementy przykłada ogromną wagę do ich parametrów. Jesteśmy skutecznie mamieni przekazem marketingowym, który straszy nas słabą jakością i dużą awaryjnością tanich rozwiązań. Elementy mające służyć nam wiele lat powinny być jednak jak najwyższej jakości. Dlatego nie należy oszczędzać na drzwiach, stolarce okiennej oraz bramie garażowej.

Brama garażowa to element mający znaczny wpływ na odbiór budynku. Musi być dopasowana do jego stylistyki, posiadać odpowiednią fakturę oraz właściwe parametry użytkowe. To produkt narażony na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Kupując bramę garażową zwróć zatem uwagę, aby jej powłoka była odporna na wilgoć oraz szkodliwe działanie promieni słonecznych. Niestety dobierając idealny kolor bramy, zgodny z pozostałą stolarką nie chcemy, aby po kilku latach stał się wypłowiały oraz by zewnętrzna powłoka się nieestetycznie łuszczyła. W ofercie firm z pewnością znajdziesz bramy garażowe Dąbrowa Górnicza idealne.

Wszystkie segmenty bramy garażowej są ze sobą złączone i osadzone na specjalnych rolkach. Mechanizm sprężynowy wprowadza w ruch napęd elektryczny lub mechanizm ręczny. To sprawia, że cała brama garażowa przesuwa się po specjalnych prowadnicach do góry. Brama układa się wtedy równolegle do sufitu. Nie zajmuje miejsca i nie stanowi zagrożenia dla auta przy zwiększonych podmuchach wiatru. Pamiętaj o zamykaniu bramy garażowej. Jest ona wypełniona pianką poliuretanową najwyższej jakości, więc chroni wnętrze przed wychładzaniem się.