Policjanci z referatu patrolowo - interwencyjnego z Gniezna zatrzymali 19-letniego mężczyznę z powiatu ostródzkiego, który sprzed sklepu spożywczego w centrum Pierwszej Stolicy Polski ukradł psa. Właściciel, która przyszedł z czworonogiem na zakupy przywiązał go do znaku drogowego. Pies trafił już do swojego opiekuna. Teraz sprawcy grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

 

Do zdarzenia doszło w środę, 9 listopada po godzinie 17:00 w centrum Gniezna.

Policjanci z referatu patrolowo – interwencyjnego zatrzymali 19-letniego mężczyznę z powiatu ostródzkiego, który spod sklepu ukradł psa rasy jack russel terier.

Kilkadziesiąt minut wcześniej właściciel czworonoga, który przyszedł na zakupy do sklepu spożywczego przywiązał swojego pupila do znaku drogowego. Gdy po kilku minutach wrócił, po psie wartym 1 500 złotych nie było już śladu. Zrozpaczony rozpoczął poszukiwania, prosząc o pomoc napotkany w międzyczasie patrol policji.

Funkcjonariusze kilka ulic dalej napotkali młodego mężczyznę, który jak się okazało zabrał sprzed sklepu czworonoga. 19-latek nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania.

Mundurowi przekazali terriera szczęśliwemu z faktu odzyskania psa właścicielowi.

Sprawca, który noc spędził w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych odpowie za kradzież, za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.