Niestety, w swojej pracy policjanci, pomimo zaostrzenia przepisów prawa o ruchu drogowym nadal spotykają kierowców, którzy lekceważą zagrożenia i konsekwencje związane z nieprzestrzeganiem przepisów. W piątek (1 kwietnia br.) pisaliśmy, że policjanci z gnieźnieńskiej drogówki za rażące przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym zatrzymali dzień wcześniej (31 marca) 4 prawa jazdy. Okazuje się, że artykuły na ten temat czy apele typu „kierowcy noga z gazu” nie do każdego docierają.

 

 

W piątek, 1 kwietnia br. policjanci drogówki zatrzymali do kontroli kierującego samochodem osobowym marki Audi, 41-letniego mieszkańca Poznania. Mężczyzna w terenie zabudowanym pędził z prędkością 126 km/h. Kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 2 500 zł, otrzymał również 10 punktów karnych.

Policjanci zgodnie z obowiązującymi przepisami zatrzymali kierowcy prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Pamiętajmy!

Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni oraz własnych umiejętności. Siadając za kierownicę powinniśmy mieć świadomość, że odpowiadamy nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale też za życie i zdrowie innych osób. Unikajmy brawury i ryzykownych zachowań, które prowadzą do tragedii.