Dzięki sprawnym działaniom udało się namierzyć 22-latka, który obrabował jednego z mieszkańców wsi pod Witkowem. Skuteczna akcja policji była możliwa dzięki czworonożnej funkcjonariuszce z Poznania. Jeta, bo o niej mowa od razu po przyjeździe na miejsce kradzieży doprowadziła mundurowych do posesji, w której przebywał złodziej.

 

Funkcjonariusze w dniu 18 listopada zaraz po 5:00 otrzymali zgłoszenie o kradzieży zaistniałej na jednej z podwitkowskich wsi. Sprawca ukradł elektronarzędzia i inny sprzęt znajdujący się w pomieszczeniu gospodarczym. Właściciele wycenili straty na 1600 złotych. Na miejsce przyjechali mundurowi z Witkowa, wezwano także przewodnika z psem z Poznania, który doprowadził funkcjonariuszy do posesji, w której przebywał złodziej. Policjanci zatrzymali 22-letniego sprawcę, który trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych. Odzyskano również skradzione przedmioty.

W trakcie dalszych czynności śledczy z Witkowa ustalili, że 22-latek ukradł akumulator z ciągnika rolniczego z terenu gminy Niechanowo o wartości 550 złotych. Dodatkowo w dniu 25 października mężczyzna ten włamał się do fiata w Wiekowie, z którego ukradł elektronarzędzia o wartości 1800 złotych. Obecnie trwają czynności zmierzające do ich odzyskania. Zatrzymany usłyszał już zarzuty.

Za popełnione przestępstwa podejrzanemu może grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.