Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie wspólnie z innymi służbami kontrolują miejsca letniego wypoczynku dzieci. Wczoraj odwiedzili harcerzy przebywających na obozie w Imiołkach. Nie zabrakło rozmów i policyjnych porad na temat aktywnych, a przede wszystkim bezpiecznych form spędzania czasu w trakcie wypoczynku letniego.

 

Stanica Harcerska Orle Gniazdo w Imiołkach w gminie Kiszkowo jest położone w lesie nad jeziorem Lednica, w pobliżu Pól Lednickich. To właśnie tutaj harcerze ulokowali swój obóz. 

Wczoraj (22 lipca.2021 r.) policjanci wspólnie z przedstawicielami straży pożarnej i straży ochrony kolei skontrolowali obozowisko. Podczas pobytu w Imiołkach, gdzie dzieci i młodzież wypoczywają w wakacje funkcjonariusze sprawdzili, czy samo miejsce jest bezpieczne i właściwie zabezpieczone. Policjanci interesowali się, czy dzieci mają zapewnioną odpowiednią opiekę ze strony dorosłych i odpowiednie warunki pobytu. Służby i dowódca obozu wymienili się niezbędnymi informacjami.

Jednocześnie zwrócili uwagę na zapewnienie drożności dróg dojazdowych i ewakuacyjnych. Podczas pobytu przeprowadzono pogadankę na temat bezpieczeństwa podczas wakacji.Na zakończenie spotkania gnieźnieńscy policjanci, strażacy i strażnicy SOK życzyli wszystkim harcerzom radosnego i bezpiecznego wypoczynku wakacyjnego.

Sprawa bezpieczeństwa osób wypoczywających na terenie naszego powiatu jest traktowana przez gnieźnieńską policję priorytetowo, dlatego staramy się tak jak w poprzednich latach kontrolować miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży.