Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gniezno

Nagłe załamanie pogody w sobotę sprawiło, że policyjny stermotorzysta mł. asp. Marek Wasielewski z Komisariatu Policji w Witkowie alarmowo wypłynął na Jezioro Niedzięgiel. Pomagał osobom, którym groziło niebezpieczeństwo. Biały szkwał, jaki przeszedł nad Skorzęcinem ograniczał widoczność do 10 metrów. Okazało się, że nie wszyscy pływający na urządzeniach wodnych bezpiecznie dotarli na ląd. Na pokładzie policyjnej łodzi mogli liczyć na pomoc i bezpieczny powrót do miejsca zamieszkania.

 

Około godziny 17:00 nagle zmieniła się pogoda, zaczął wiać silny wiatr i błyskawicznie zaczęła nadciągać burza. Policjant postanowił przepłynąć na łodzi Jezioro Niedzięgiel i sprawdzić, czy wszyscy na sprzętach pływających zdążyli opuścić akwen i są bezpieczni.
Okazało się, że na wysokości półwyspu wiekowskiego, na pontonach z silnikiem elektrycznymznajdowały się dwie spokrewnione rodziny z Gniezna – mężowie z żonami i z 2-letni synek w kapoku jednej z par. Policjant zabrał na pokład policyjnej motorówki kobiety i dziecko, a następnie bezpiecznie odtransportował do przystani w Rybakówce. Mężczyźni postanowili dopłynąć i zostać na półwyspie w Wiekowie, gdyż nie chcieli zostawić swojego sprzętu.
Dzięki zaangażowaniu policjanta również kolejnej kobiecie, która przebywała na półwyspie zdołał udzielić niezbędnej pomocy.
Nie trzeba wielkiej wyobraźni, aby przewidzieć co mogłoby się stać, gdyby nie interwencja funkcjonariusza.
Policja apeluje o rozwagę podczas wakacyjnego wypoczynku! Sprawdzajmy zawsze prognozy pogody, gdy wybieramy się nad jezioro lub w góry. Kiedy pogoda zaczyna się zmieniać, lepiej zrezygnować ze swoich planów i znaleźć bezpieczne schronienie.