Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gniezno

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie zatrzymali dwóch mieszkańców Poznania w wieku 24 i 40 lat podejrzanych o kradzieże katalizatorów. W trakcie czynności funkcjonariusze zabezpieczyli narzędzia służące do wycinania katalizatorów. Wobec podejrzanych prokurator zastosował dozory policyjne. Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 

W ostatnim czasie gnieźnieńscy policjanci odebrali kilkanaście zgłoszeń dotyczących kradzieży katalizatorów z zaparkowanych na terenie Gniezna i innych miejscowości powiatu. Ostatnie dwa tego rodzaju przestępstwa odnotowano w piątek, 4 czerwca. Jedno w Gnieźnie, drugie na terenie gminy Mieleszyn. Właściciele łącznie oszacowali straty na ponad 2000 złotych.

Kryminalni z gnieźnieńskiej komendy rozpoczęli działania zmierzające do zatrzymania sprawców tych przestępstw. Policjanci krok po kroku skrupulatnie weryfikowali każdą zdobytą informację. Poczynione przez nich ustalenia wskazywały, że dwaj sprawcy w wieku 24 I 40 lat najprawdopodobniej pochodzą z Poznania. Tam też w dniu 8 czerwca zostali zatrzymani.

W wyniku przeszukania pomieszczeń kryminalni zabezpieczyli sprzęt wykorzystywany do kradzieży.

Gnieźnieńscy śledczy przestawili zarzuty obydwu mężczyznom. Podejrzani złożyli obszerne wyjaśnienia.

Policjanci na poczet przyszłych kar zabezpieczyli majątek sprawców. Sprawa będzie miała ciąg dalszy. Obecnie trwają czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania kolejnych przestępców. Prokurator zastosował wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

  • policjant liczy zabezpieczony u przestępców sprzęt służący do kradzieży
  • sprzęt służący do kradzieży katalizatorów