Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gniezno

„Giant Days” to niezwykły komiks komediowo-obyczajowy o trzech zaprzyjaźnionych studentkach, ukazujący ich codzienne perypetie na uczelni, w akademiku czy podczas imprez.

Susan to wiecznie zestresowana i sarkastyczna osoba, która stara się rozpocząć nowy etap życia i zapomnieć o przeszłości. Ester lubuje się w czarnych ubraniach, szuka prawdziwej miłości i posiada talent do wywoływania katastrofy wszędzie, gdzie się pojawi. Daisy natomiast do tej pory uczyła się w domu, jest najbardziej ze wszystkich niewinna, próbująca odkryć samą siebie. Poza głównymi bohaterkami całość obsady dopełniają świetnie wykreowane postacie drugoplanowe generujące sporo zabawnych sytuacji, na przykład mistrz majsterkowania i student inżynierii Graham McGraw.

To co najbardziej trafia do czytelnika, poza humorem, to oprawa graficzna: momentami karykaturalna, świetnie oddająca ekspresję na twarzach bohaterów, a odrobinę klimatem przypominająca dobre stare kreskówki.

Ze względu na tematykę seria jest przeznaczona raczej dla młodych dorosłych lub dla osób z rozrzewnieniem i nostalgią wspominających ten etap życia. Całość liczy 14 tomów, a po polsku obecnie wydano 8. Można je kupić w każdej większej księgarni lub w internecie.