Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gniezno

W Gnieźnie, w pobliżu jednego z marketów budowlanych padły strzały z broni czarno - prochowej. Powodem zajścia były nieporozumienia związane z wcześniejszym zakupem od hodowcy chorego rasowego psa. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Dzisiaj dwaj podejrzani w wieku 29 i 56 lat zostali przez Sąd Rejonowy, na wniosek prokuratora tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy.

 

Do zdarzenia doszło w piątek, 11 września 2020 roku. Wszystko zaczęło się przed jednym z gnieźnieńskich marketów budowlanych. W związku z nieporozumieniami, do których doszło pod tym sklepem pomiędzy czterema mężczyznami, padły strzały z broni czarno- prochowej.

Powiadomieniu o tym zajściu policjanci skierowali w ten rejon kilka patroli. Po krótkim pościgu funkcjonariusze zatrzymali sprawców przy ul. Biskupińskiej. Na miejscu zabezpieczono 3 sztuki broni, w tym 1 prochową i 2 gazowe, nóż a także pałkę bejsbolową. Jak się okazało w busie należącym do agresorów znajdowały się dwa psy rasy maltańczyk, które zostały zabezpieczone przez gnieźnieński TOZ.

Z ustaleń policji wynika, że powodem nieporozumień pomiędzy mężczyznami był wcześniejszy zakup przez pokrzywdzonych psa, który okazał się chory.

Jeden ze sprawców działał w wyjątkowo brutalny sposób. Oddał strzały z broni czarno – prochowej z krótkiej odległości w kierunku jednego z pokrzywdzonych. Na szczęście ten nie został trafiony, pocisk trafił jednak w auto, którym w pobliżu zdarzenia, w tym czasie przejeżdżała mieszkanka powiatu gnieźnieńskiego narażając ją na poważne niebezpieczeństwo. Następnie z tej samej broni padł strzał w kierunku drugiego pokrzywdzonego, znajdującego się w pojeździe, lecz i tym razem nikt nie odniósł obrażeń.

Sprawcy usłyszeli już prokuratorskie zarzuty: 29-latek dotyczące dwukrotnego usiłowania zabójstwa, gróźb karalnych, narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, zmuszania do zaniechania wezwania Policji; 56-latek usłyszał zarzuty oszustwa, narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Dzisiaj (14.09.2020r.) Sąd Rejonowy w Gnieźnie przychylił się do wniosku prokuratora o zastosowanie wobec zatrzymanych środka zapobiegawczego w postaci 3 – miesięcznego aresztu tymczasowego.

Przestępstwa popełnione przez młodszego ze sprawców zagrożone są karą na czas nie krótszy od 12 lat, karze 25 lat albo dożywotniego pozbawienia wolności, natomiast przestępstwa popełnione przez starszego zagrożone są karą nawet do 8 lat pozbawienia wolności.


 

  • technik kryminalistyki przeprowadza oględziny
  • broń i bejsbol w samochodzie
  • dwóch policjantów prowadzi zatrzymanego
  • policjanci wykonują czynności z zatrzymanym
Ładowanie odtwarzacza...