Wczoraj policjanci gnieźnieńskiej „drogówki” zakończyli wzmożone działania w ramach ogólnopolskiej akcji ''Twoje Światła - Twoje Bezpieczeństwo''. Kampania rozpoczęła się 21 października i była realizowana we współpracy ze stacjami diagnostycznymi. Celem akcji było zwrócenie uwagi na wpływ oświetlenia pojazdów na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

 

Gnieźnieńcy policjanci drogówki w okresie od 21 października do 10 grudnia 2019 r. prowadzili wzmożone działania w ramach akcji „Twoje światła – Twoje Bezpieczeństwo”. Głównymi problemami z jakimi spotykali się mundurowi kontrolujący auta to złej jakości żarówki, źle ustawiona wysokość świateł, nielegalne zamienniki źródeł światła (mocniejsze żarówki, ksenonowe czy LED-owe zamienniki żarówek) oraz zabrudzona obudowa reflektorów samochodowych. W ramach akcji policjanci skontrolowali prawie 1100 aut, w tym w 49 stwierdzono niewłaściwie oświetlenie, co skutkowało stosowaniem przez policjantów przewidzianych prawem represji.

 

Przypominamy, że prawidłowe działanie świateł w pojeździe oraz regularne oczyszczanie obudowy reflektorów ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, zwłaszcza podczas niekorzystnych zimowych warunków atmosferycznych.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.